Groen in de Nieuwstraat

De Nieuwstraat is één van de minst groene straten in centrum Nijmegen. Het weinige groen wat er te vinden is, komt van ons dakterras. Daarentegen is de straat goed voorzien van fietsen die daar geparkeerd worden.

Mijn gedachte; als er fietsen kunnen staan, zou er ook plek voor groen moeten zijn. 

Mijn idee zou zijn om aan de zijkanten van de straat tegels te verwijderen, groen te planten en evt smalle bomen. Op die manier kan er nog steeds vrachtverkeer laden en lossen, maar zal het aantal fietsen afnemen en de straat er niet alleen mooier uitzien maar is het ook beter voor het klimaat en de warmte in de zomer!

Initiatiefnemer

Deelnemers

Er zijn nog geen deelnemers

Feedback van de gemeente

We hebben uw vraag bij collega’s uitgezet. Het antwoord wat wij ontvangen hebben is dat i.v.m. de aanwezigheid van kabels en leidingen de hele straat moet worden aangepast. Dit betekent een gehele reconstructie van de straat met bijbehorende hogere kosten. Het wijkbudget is hiervoor niet toereikend. Op dit moment liggen er andere plannen om de binennstad te vergroenen en is de Nieuwstraat hierin niet opgenomen. Om deze reden verplaatsen wij uw idee naar het archief.

Bedankt voor het indienen van uw idee.

Bomen
We zoeken uit of het technisch haalbaar is om op deze locatie bomen aan te brengen.

Gevelgroen
Op onze site staan de voorwaarden voor aanleggen van gevelgroen door bewoners. De voorwaarden zijn te vinden via de volgende link: Geveltuin aanleggen - Groen inrichten - Diensten - Gemeente Nijmegen

Reacties

Idee is ingestuurd op 07-07-2023